Gizlilik Politikası

SınavLA veya SınavLA Forum, gizliliğinizi korumak ve kullanılmakta bulunan teknolojik altyapıdan en üst seviyede yararlanmanızı sağlayabilmek amacıyla; kişisel bilgi ve veri güvenliğiniz için çeşitli gizlilik ilkeleri benimsemiştir. Bu gizlilik ilkeleri dahilinde SınavLA uygulamasında veri toplanması ve/veya kullanımı ilkeleri aşağıda belirtilmiştir.

Üyelik Formları üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, adres veya e-posta adresleri gibi) uygulamamız tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.

Sitemiz üzerinden veya eposta ve google hesabı ile gerçekleştirilen kayıtlarda, üyelerimiz tarafından sistemimize elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, üçüncü kişilere kesinlikle açıklanmayacaktır.

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Uygulamamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Uygulamamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

MOBİL UYGULAMA KAMERA İZİNLERİ VE TOPLANAN FOTOĞRAFLAR

Uygulamamız ve sitemiz forum üzerinden paylaşılan fotoğrafları ve sitemize üye olan kullanıcıların profil fotoğraflarını işin gereği saklamaktadır. Kullanıcılarımız her zaman kendi paylaştığı ve yüklediği fotoğrafları sistemimize kayıtlı e-postası üzerinden bize ulaşarak silinmesini isteyebilir. Üye olan kullanıcıların profil fotoğraflarını güncelleyebilmesi ve forum üzerinden oluşturulan konulara üyelerin fotoğraf ekleyebilmesi için kamera izni gerekmektedir.

UYGULAMA ÜZERİNDEN GÖNDERİLEN HERKESE AÇIK FORUM KONULARI

Uygulamamız forum üzerinden paylaşılan konular herkese açıkdır ve görüntülenebilir. Kullanıcı isterse bu konuları kendi silebilir veya silinmesini talep edebilir. Uygulamamız eğer bu herkese açık konular içerisinde isim çağırma, küfür etme, ırkçı sarsıntı, cinsellik vb. tespit ederse konuları kendi silme hakkını saklı tutar. Ve gerektiğinde kullanıcıyı uygulamadan uzaklaştırır.

UYGULAMA ÜZERİNDEN GÖNDERİLEN MESAJLAR

Uygulama üzerinden özel ve grup sohbetlerinde gönderilen resimler ve metin mesajları güvenli bir algoritma ile şifreli olarak saklanmaktadır. Ağ ortamında iletilirken veya sunucumuzda saklanırken resimler ve mesajlar her zaman şifrelidir. Mesajlar şifrelenirken anahtar-kilit modeli kullanılır. Mesajlar sadece uygulama içerisinde ve sadece mesajın sahibinde bulunan anahtar ile açılabilir.

ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR

Uygulamamız, web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Uygulamamız, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Uygulamamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Uygulamamızın kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.

E-POSTA GÜVENLİĞİ

E-posta adresiniz hiç bir koşulda, üçüncü kişilere kesinlikle aktarılmayacaktır ve herkeze açık olarak paylaşılmayacaktır. E-posta abonelik sistemimiz yoktur, size gönderdiğimiz e-posta'lar birinci kişi tarafından yazılır ve hiç bir şekilde kişisel veri içermez. E-posta adreslerini gerektiğinde hesabınızın size ait olduğunu doğrulamak için ve şifrenizi unutmanız durumunda hesabınızı gereki alabilmeniz için toplarız.

İSTİSNAİ HALLER

Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Uygulamamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

  • 1. Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
  • 2. Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
  • 3. Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir.

Uygulamamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için bydllhcbn[at]gmail.com adresine email gönderebilirsiniz.